🖋 پیام تبریک دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

ShrinkedIMG_0019.jpg

به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار

🔹به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در پیامی ولادت حضرت زینب(س) و روز #پرستار را به جامعه پرستاران به ویژه پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) این دانشگاه و اساتید و دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تبریک گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
🌹پنجم جمادی‌الاول سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب (س) است. روز ولادت بانویی که توانست عشق و عقل را به هم پیوند بزند، بی‌آنکه هیچ یک فدای دیگری شود. بانویی که برادر را در هیچ شرایطی رها نکرد و عشق خواهرانه خود را سال‌ها بذل و بخشش نمودو سال‌ها چراغ مکتب برادرش را روشن نگاه داشت و با کمک عقل مشعل هدایت را شعله ور نگاه داشت. حضرت زینب(س) در دامان گرانقدر امام علی(ع) و فاطمه زهرا(س) رشد و پرورش یافت‌ و از آنان فضیلت و دانایی را به ارث برد. آن حضرت با استقامت و شهامتی که در واقعه عاشورا از خود نشان داد، به مظهر عشق و ایثار در میان دوست داران اهل بیت(ع) تبدیل شد.
حضرت زینب(س) پرستار امام سجاد(ع) بود و واژه پرستار را معنا بخشید. پرستار واژه ای است به گستره مهربانی، عطوفت و مظهر پایبندی به خصایص والای انسانی که در شرایط سخت و طاقت فرسا با آرامشی وصف ناپذیر، روح امید و زندگی را به بیماران می بخشد. مسلما برخورداری از چنین ویژگی خداپسندانه ای مصداق بارز فداکاری انسانهای مومن و انسان دوستی است که در مقام عمل عاشقانه نوع دوستی را معنا می کنند. ضرورت دارد بیش از پیش این گمنامان عرصه سلامت جامعه مورد توجه قرار گیرند و مایه مباهات است که دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در عرصه پرورش پرستاران متعهد و ارایه خدمات به سلامت کشور حضوری مثمر ثمر دارد.
اینجانب ولادت با سعادت مظهر صبر بر مصائب و شجاعت در مقابل ظالمان و تجسم عینی علم و عفاف حضرت زینب کبری(س) و روز گرامیداشت مقام پرستار را به همه دلدادگان آزادگی و پیروی از حق به ویژه پرستاران دلسوز و گرامی شهرستان شاهرود تبریک و تهنیت می گویم و برای اعضای جامعه پرستاری شهرستان شاهرود و استادان و دانشجویان رشته پرستاری به خصوص استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) آرزوی موفقیت روزافزون دارم و امیدوارم همه پرستاران با استعانت از الگوی خود، حضرت زینب کبری (س) در تمام مراحل زندگی موفق و کامیاب باشند.
سید احمد ابوالقاسمی فر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

  • چهارشنبه 11 دي 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

چهارشنبه 25 تير 1399 . 02:05 .