راه‌اندازی مرکز تحقیقات نانوذرات بیولوژیک در دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد شاهرود

ShrunkIMG_0440.jpg

ICU جدید و اتاق عمل شماره ۴ بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) شاهرود و مرکز تحقیقات "نانوذرات بیولوژیک در پزشکی" در دانشکده علوم پزشکی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، بخش مراقبت های ویژه (ICU) با ده تخت مجهز و اتاق عمل شماره ۴ بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) شاهرود و مرکز تحقیقات «نانوذرات بیولوژیک در پزشکی» در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود توسط دکتر طهرانچی و با حضور مسؤولین ارشد شهرستان شاهرود افتتاح شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از حضور و اهدای گل و عطرافشانی و ادای احترام به ساحت شهیدان در مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در بیمارستان 100 تخت‌خوابی خاتم‌الانبیاء(ص) این واحد دانشگاهی حضور یافت و بخش مراقبت های ویژه (ICU) با ده تخت مجهز و اتاق عمل شماره ۴ این بیمارستان را افتتاح کرد و ضمن بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان از جمله CCU بر توسعه بخشهای این بیمارستان با کمک دانشگاه آزاد اسلامی و سایر نهادها در شهرستان شاهرود تاکید کرد. لازم به ذکر است ICU جدید بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) شاهرود در فضایی حدود 350 متر مربع واقع شده است و جهت تجهیز آن بیش از بیست میلیارد ریال هزینه انجام شده است.

دکتر محمدمهدی طهرانچی سپس با حضور در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود تنها مرکز تحقیقات «نانوذرات بیولوژیک در پزشکی» در کشور را افتتاح کرد. این مرکز در فضایی حدود 500 متر مربع و با هزینه ای حدود ده میلیارد ریال احداث شده است و تنها مرکز تحقیقاتی تخصصی در زمینه نانوذرات بیولوژیک در پزشکی در کشور است که جهت تولید و استفاده از نانوذرات در درمان و مبارزه با سلولهای سرطانی فعالیت می کند و همچنین در زمینه تولید نانوذرات زیستی، نانوفناوری پزشکی، دارو رسانی هدفمند، تولید ترکیبات نانودارو، مطالعات اثرات زیست سازگاری نانوذرات، مطالعات خواص سمی و غیر سمی نانوذرات در بدن و مطالعاتی در حوزه خواص التیام بخشی و درمانی نانوذرات، و همچنین ارائه امور مشاوره و پذیرش طرح های تحقیقاتی در حوزه نانوفناوری پزشکی فعالیت می کند.

پس از برگزاری مراسم افتتاحیه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشستی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین عباس امینی امام جمعه شاهرود، دکتر سیدحسن حسینی شاهرودی نماینده مجلس شورای اسلامی، رئیس شورای شهر شاهرود، احمد خرم سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود ضمن تاکید بر لزوم توسعه بيمارستان خاتم الانبیاء(ص) و تعدادی از رشته ها با انجام موارد زیر موافقت نمود:

١- صدور مجوز هيات امنايي شدن بيمارستان خاتم الانبیاء(ص) در صورت پیگیری مسؤولین واحد شاهرود

٢- اعطای كمك نقدی براي تجهيز اتاق عمل بيمارستان خاتم الانبیاء(ص) مطابق استانداردهاي جهاني

٣- اعطای كمك نقدي 15 میلیارد ریالی و اهدای امکانات برای تجهیز بیشتر ICU بيمارستان خاتم الانبیاء(ص)

٤-صدور مجوز مركز تحقيقات داروهاي گياهي به واحد شاهرود

٥- اخذ مجوز پذيرش دانشجو در 6 رشته كارشناسي ارشد مهندسي هسته اي_پرتو پزشكي، كارشناسي ميكروبيولوژي، کارشناسی مدیریت کسب و کارهای کوچک، كارشناسي آموزش زبان انگليسي، كارشناسي زيست شناسي سلولي ملكولي و كارشناسي مهندسي اپتيك و ليزر
طهرانچی در پایان طی بازدیدی از مجموعه مهارتهای بالینی(skill lab) دانشکده علوم پزشکی با امکانات این مجموعه آشنا شد. در این مجموعه کلاسهای دوره استاژری و کارآموزی پزشکی عمومی و عرصه دانشجویان هوشبری و پرستاری انجام می شود و همچنین آزمون صلاحیت بالینی دانشجویان پزشکی و پرستاری برگزار
می شود.

لینک خبر کامل در خبرگزاری ایرنا

لینک خبر1 مختصر در خبرگزاری بسیج
لینک خبر کامل در خبرگزاری ایسکانیوز

لینک خبر کامل در خبرگزاری آنا
لینک خبر کامل در خبرگزاری مهر
لینک خبر کامل در خبرگزاری فارس
لینک خبر2 کامل در خبرگزاری بسیج
لینک خبر کامل در خبرگزاری صدا و سیما

پخش خبر در اخبار ساعت 14 شبکه یک سیما

پخش خبر در اخبار ساعت 22 شبکه سه سیما

پخش خبر در اخبار ساعت 23 شبکه استانی 29 مرداد98

لینک خبر کامل در صفحه 4 روزنامه سراسری شروع

لینک خبر کامل در روزنامه پیام استان سمنان

لینک خبر کامل در روزنامه فرهیختگان

لینک خبر در سایت سازمان مرکزی
لینک خبر در پایگاه خبری تحلیلی شاهوار فردا


 شبکه های مجازی ادیب، IAU و ..

  • دوشنبه 28 مرداد 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

چهارشنبه 22 مرداد 1399 . 06:12 .