شانزدهمین خبرنامه حوزه علوم پزشکی

احتراما شانزدهمین خبرنامه حوزه علوم پزشکی به پیوست تقدیم می گردد.

 
 
خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی نیمه هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید. 
لطفا پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh@med.iau.ir یا khabarnameh.iau@gmail.comارسال نمایید.

 
 
New at Universities دکتر میرزاده در جلسه هیأت امنای چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی و حوزه پزشکی از اهداف استراتژیک دانشگاه آزاد اسلامی است 
 
هشتمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، ظهر روز شنبه نهم آبان ماه جاری به ریاست دکتر میرزاده و با حضور اعضا برگزار شد. دکتر میرزاده در این نشست بیان داشت: باید در حال حاضر توسعه تحصیلات تکمیلی و توسعه حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان هدف استراتژیک در دستورکار خود قرار دهیم و راهکارها و منابع لازم برای تحقق این هدف را تأمین کنیم.
 
New at Universities دکتر میرزاده در جلسه هیات رییسه عنوان کرد: تدوین برنامه ششم توسعه دانشگاه آزاد اسلامی هماهنگ با سند آمایش سرزمینی 
 
دکتر میرزاده در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی از نهایی شدن سند آمایش سرزمین این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدواریم از آنجا که طرح آمایش سرزمینی دانشگاه آزاد اسلامی بنا به خواست رئیس جمهور تهیه شده، در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز هرچه سریعتر به تصویب برسد.
 
New at Universities احداث سلامت‌کده طب سنتی در اراضی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد با همکاری وزارت بهداشت 
 
در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری طرح توجیهی احداث سلامت کده طب سنتی در اراضی واحد شهرکرد با همکاری وزارت بهداشت مطرح و مقرر شد این طرح با رعایت مقررات و آئین‌نامه مالی و معاملاتی دانشگاه اجرایی شود.
 
New at Universities همایش سراسری ارتقاء کیفیت آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ۲۰ آبان ماه برگزار می شود 
 
همایش سراسری مسئولان دفتر توسعه آموزش (EDO) واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ارتقاء آگاهی مسئولان مربوطه و نیز ارائه برنامه عملیاتی، ۲۰ آبان ماه در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به همت مدیریت مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی (EDC) این دانشگاه برگزار می شود.
 
New at Universities معاون علوم پزشکی: ضرورت ورود حوزه علوم پزشکی به عرصه بین الملل/ برنامه مشترک معاونت پزشکی با دانشگاه های علوم پزشکی کشور 
 
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هماهنگی و پایش امور استان ها در تاریخ بیست و یکم مهرماه سال جاری بر ضرورت ورود حوزه علوم پزشکی به عرصه بین الملل تاکید نمود و از برنامه مشترک این معاونت با دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد.
 
New at Universities رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: دولت‌ قبل رقیب تخیلی برای دانشگاه آزاد اسلامی درست کرد/ نمایندگان مجلس به این دانشگاه کمک می‌کنند 
 
توسعه تحصیلات تکمیلی، ارتقای کیفیت آموزشی مخصوصا در حوزه علوم پزشکی و تغییر رویکرد و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی از جمله مواردی است که نقدها و حمایت‌هایی را متوجه این دانشگاه کرده است، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اما از حامیان دانشگاه آزاد است که علت حمایتش را توسعه تحصیلات تکمیلی می‌داند.
 
New at Universities مجوز جذب ۳ عضو هیات علمی پژوهشی و ۳ کارشناس در مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی 
 
مدیر کل توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: مجوز جذب سه عضو هیات علمی پژوهشی و سه کارشناس در هر مرکز تحقیقاتی علوم پزشکی توسط ریاست دانشگاه صادر شده است و چارت اولیه ای برای مراکز تحقیقاتی تهیه شده است که در صورت تایید در هیات رئیسه به واحدها ابلاغ می گردد و هر مرکز تحقیقاتی مانند یک دانشکده پژوهشی درنظر گرفته می شود.
 
New at Universities میزبانی المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی 
 
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هماهنگی و پایش امور استان ها در تاریخ ۲۱ مهرماه ۱۳۹۴، از میزبانی هشتمین المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی برای نخستین بار خبر داد.
 
New at Universities دکتر طه هاشمی در نشست کمیته علمی همایش ملی تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران : افتخارات پزشکی کشور باید معرفی شوند / تاریخ پزشکی ایران درخشان است 
 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه پزشکی ایران دارای تاریخ درخشانی است، گفت: در همایش ملی تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران، افتخارات پزشکی کشور بازنگری و معرفی می‌شوند.
 
New at Universities در شورای راهبردی روابط بین الملل علوم پزشکی مطرح شد: طراحی و اجرای کارگاه های علوم پزشکی در سطح بین المللی 
 
جلسه شورای راهبردی روابط بین الملل حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در روز هشتم مهرماه جاری برگزار شد. در این جلسه مباحثی از جمله برگزاری کارگاه های پرستاری و تاسیس رشته های علوم پزشکی در سطح منطقه توسط دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شد و مقرر گردید در خصوص برگزاری کارگاه ها از تجربیات دانشگاه ایران و دکتر سهرابی در این دانشگاه استفاده شود و کارگروهی به منظور طراحی و اجرای کارگاه ها تشکیل گردد.
 
New at Universities در چهل و هفتمین جلسه هیات ممیزه علوم پرشکی موافقت شد: ارتقاء ۲۱ عضو هیات علمی علوم پزشکی به مراتب دانشیاری و استادیاری 
 
چهل و هفتمین جلسه هیات ممیزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ بیست و ششم مهرماه در سالن اجلاس معاونت علوم پزشکی با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد. در این جلسه، پرونده متقاضیان ارتقای رتبه علمی مطرح و پس از بحث و تبادل نظر با ارتقاء ۱۱ پرونده از مرتبه استادیاری به دانشیاری، ۱۰ پرونده از مربی به استادیاری و همچنین با تبدیل ۲ پرونده از وضعیت رسمی آزمایشی به رسمی قطعی با رای اکثریت موافقت بعمل آمد.
 
New at Universities دکتر استاد: اولویت کار در مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی پایان نامه های دانشجویی واحدها است 
 
دکتر استاد مدیر کل توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی در بازدید از مراکز تحقیقاتی واحد پزشکی تهران بیان داشت: اولویت کاری در مراکز تحقیقاتی با پایان نامه دانشجویان واحد می باشد و هر مرکز می تواند با بودجه ای که در اختیار دارد، حدود ۷ نفر دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و PhD را جذب نماید.
 
New at Universities در دهمین جلسه شورای راهبردی مدیریت توسعه روابط بین الملل علوم پزشکی دانشگاه آزاد پیشنهاد شد: تاسیس صندوق توسعه واحدهای بین المللی 
 
در دهمین جلسه شورای راهبردی مدیریت توسعه روابط بین الملل علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، تاسیس صندوق توسعه واحدهای بین المللی مطرح و پیشنهاد گردید.
 
New at Universities دکتر استاد خواستار همکاری مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی با ساها شد 
 
دکتر استاد، مدیرکل توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، ساها را یکی از موقعیت های مناسب در دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و خواستار حضور مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی در آن شد و گفت: ساها و آزمایشگاه ها، می توانند در تامین و جذب درآمد برای مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تاثیر بسزایی داشته باشند.
 
New at Universities موفقیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در امتحانات جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیش کارورزی 
 
مدیرکل توسعه آموزش علوم پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه آماری از موفقیت دانشجویان این دانشگاه در امتحانات جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیش کارورزی خبر داد.
 
New at Universities جذب ۳۰ عضو هیات علمی در هفتمین جلسه جذب و بورس اعضاء هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی 
 
در هفتمین جلسه شورای جذب و بورس اعضاء هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مورخ چهاردهم مهرماه جاری از میان پرونده های مورد بررسی جذب و بورس هیات علمی علوم پزشکی، با عضویت هیات علمی ۳۰ نفر از متقاضیانی که پرونده آنها، مراحل جذب را بر اساس آئین نامه شواری عالی انقلاب فرهنگی طی کرده بود، موافقت شد.
 
New at Universities با حكمی از سوی رئیس واحد پزشکی تهران مدیر بیمارستان فرهیختگان منصوب شد 
 
پس از تصویب انتقال واگذاری بیمارستان فرهیختگان از معاونت علوم پزشکی به واحد پزشکی تهران رئیس واحد پزشکی تهران با صدور حكمی، دكتر علی احمدی را به سمت مدیر این بیمارستان منصوب كرد.
 
New at Universities برگزاری اولین همایش طرح مزدك (محیط زیست دوستدار كودك)؛ ارتقاء سبک زندگی سالم برای کودکان 
 
اولین همایش طرح مزدك (محیط زیست دوستدار كودك) با هدف حمایت از منافع كودكان و ارتقای سبك زندگی سالم برای آنها با همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی ایران و شهرداری منطقه دو تهران؛ در روز جهانی كودك با حضور دکتر ملک افضلی، دکتر مرندی، دکتر ایازی، دکتر صفوی نائینی، دکتر افتخار اردبیلی و دست اندرکاران عرصه سلامت و مسئولان درمانگاه قدس صورت پذیرفت.
 
New at Universities رییس واحد علوم دارویی خبر داد؛ راه اندازی رشته داروسازی سنتی در واحد علوم دارویی در آینده ای نزدیک 
 
به دنبال درخواست ریاست واحد علوم دارویی در خصوص اخذ مجوز تاسیس رشته داروسازی سنتی، نمایندگان بورد داروسازی سنتی از امکانات آموزشی و پژوهشی واحد علوم دارویی بازدید نمودند. گزارشی مبسوط از دستاوردهای واحد علوم دارویی با رویکرد ویژه داروسازی سنتی از جمله چاپ ۸۰ مقاله، ثبت ۵ اختراع، انجام بیش از ۴۵۳ عنوان پایان نامه و همکاری پژوهشی و آموزشی بیش از ۵۰ عضو هیئت علمی شناخته شده سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اعضای عضو هیئت علمی واحد علوم دارویی ارائه شد.
 
New at Universities دکتر اربابی خبر داد؛ بیش از ۲۰ درصد تولیدات علمی کشور در حوزه فناوری نانو به دانشگاه آزاد اسلامی تعلق دارد 
 
دکتر سپیده اربابی، معاون پژوهش و فناوری واحد علوم دارویی و مدیر غرفه دانشگاه آزاد اسلامی در هشتمین جشنواره فناوری نانو از ارائه دستاوردهای ۳۰ واحد دانشگاهی در غرفه این دانشگاه به صورت پروتوتایپ، اختراع، دستگاه، کتاب، مقاله و مجله خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به طور میانگین در ۱۰ سال گذشته بیش از ۲۰ درصد تولیدات علمی حوزه فناوری نانو در سراسر کشور را به خود اختصاص داده است.
 
New at Universities بزرگداشت دكتر محمود بهزاد پدر علم زیست شناسی نوین ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد برگزار شد 
 
به همت انجمن علمی گروه زیست شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد مراسم بزرگداشت دكتر محمود بهزاد پدر علم زیست شناسی نوین ایران با حضور تعدادی از مسئولین، اساتید و دانشجویان این واحد در سالن اجتماعات علامه شهیدی در نیمه مهرماه امسال برگزار شد.
 
New at Universities اعلام نفرات برگزیده دانشجویان واحد علوم دارویی تهران در سمینار دانشجویان داروسازی کشور 
 
دانشجویان واحد علوم دارویی با ارائه ۹۱ خلاصه مقاله رتبه سوم در تعداد مقالات ارسالی نوزدهمین سمینار دانشجویان داروسازی سراسر کشور را به خود اختصاص دادند. از میان آثار ارسالی به دبیرخانه این سمینار، مجتبی عاملی رتبه برتر بخش علوم پایه، علیرضا اسماعیلی به عنوان رتبه برتر در بخش تولید فیلم آموزشی، دلآرام سلطانی رتبه برتر در بخش تهیه کتابچه و سپیده جعفری رتبه سوم بخش پوستر فارماکولوژی و سم شناسی، به عنوان نفرات برگزیده از واحد علوم دارویی انتخاب گردیدند.
 
New at Universities حضور فعال باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد پزشکی تهران در ششمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور 
 
اعضای کمیته تحقیقات دانشجویی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران در شانزدهمین کنگره سالانه ملی و ششمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور حضوری فعال داشتند. دانشجویان رشته پزشکی با ارائه ۴ مقاله به صورت پوستر و 3 مقاله به‌صورت سخنرانی در این کنگره، شرکت کردند.
 
New at Universities عضویت قطعی آزمایشگاه واحد علوم دارویی در شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی 
 
با تلاش و پیگیری های ریاست، معاونت پژوهش و فناوری و همکاران این حوزه واحد علوم دارویی، بر اساس ارزیابی های انجام شده توسط شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی عضویت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی در این شبکه قطعی شد.
 
New at Universities اجرای طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید سال ۹۴ در دانشگاه آزاد اسلامی قم 
 
طرح پایش سلامت ۳۰۰۰ نفراز دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی قم از تاریخ ۲۷ مهرماه تا ۱۰ آبان ماه اجرا شد. معاون علوم پزشکی واحد قم در خصوص نحوه اجرای طرح پایش سلامت دانشجویان گفت: با عنایت به اینکه درمانگاه شبانه روزی نور وابسته به این واحد دانشگاهی امکان ارائه خدمات درمانی به عموم مردم، دانشجویان و کارکنان را دارا می باشد، در سال جاری با همیاری گروه پرستاری دانشگاه در خصوص انجام طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید اقدام گردید.
 
New at Universities ارائه خدمات درمانی رایگان به عزاداران حسینی توسط دانشگاه آزاد اسلامی قم 
 
طرح ارائه خدمات درمانی رایگان به عزاداران و زائرین حرم حضرت معصومه (س) در تاسوعا وعاشورای حسینی در درمانگاه حرمی هلال احمر قم با مشارکت معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار شد.
 
New at Universities جلسه تدوین برنامه راهبردی ششم واحدهای استان تهران برگزار شد 
 
جلسه هماهنگی تدوین برنامه راهبردی ششم واحدها و مراکز دانشگاهی استان تهران و پیش بینی بودجه سال ۱۳۹۵ با حضور دکتر سیدمهدی رضایت، رییس واحد علوم دارویی و رییس شورای برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان استان تهران، خانم دکتر حمیدی فر مشاور معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش بنیان دانشگاه، مهندس منیری، دبیر کمیته برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان استان تهران، معاونان پژوهش و فناوری، مدیران و مسئولین برنامه ریزی و بودجه واحدها و مراکز دانشگاهی استان تهران در دبیرخانه هیات امنای استان تهران روز دوشنبه چهارم آبان ماه تشکیل شد.
 
تعرفه خصوصی خدمات آزمایشگاه های همکار دانشگاه آزاد اسلامی (ساها) حوزه علوم پزشکی ۹۴ و الگوی تعیین تعرفه خدمات آزمایشگاهی (آزمون محور و دستگاه محور) 
 
دفتر پژوهش،فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تعرفه خصوصی خدمات آزمایشگاه های همکار دانشگاه آزاد اسلامی (ساها) حوزه علوم پزشکی سال ۹۴ بر مبنای تعرفه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اعلام داشت و از واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خواست در صورت ارائه خدمات آزمایشگاهی آزمون محور و دستگاه محور که در لیست تعرفه ها ذکر نشده اند، آن خدمات را بر طبق «الگوی تعیین تعرفه خدمات آزمایشگاهی» معین نمایند.
 
New at Universities اعلام شرایط جدید اخذ موافقت اصولی و رتبه علمی- پژوهشی مجلات علوم پزشکی 
 
دفتر توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شرایط جدید اخذ موافقت اصولی و رتبه علمی پژوهشی مجلات علوم پزشکی را اعلام کرد.
 
New at Universities کتاب مجموعه سوالات آمار زیستی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران به چاپ دوم رسید 
 
كتاب «آمار زیستی » اثر دكتر محمد فشاركی دکترای تخصصی آمار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران ، با همكاری دكتر سهیلا كوشا عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دانشیار دانشكده پیراپزشكی و دکترای تخصصی آمار به چاپ دوم رسید .

  • دوشنبه 18 آبان 1394
0 نظر

سه شنبه 24 تير 1399 . 10:06 .