نخستین جلسه «توسعه رشته های علوم پزشکی در واحدهای بین الملل و برون مرزی» برگزار شد

نخستین جلسه «توسعه رشته های علوم پزشکی در واحدهای بین الملل و برون مرزی» برگزار شد

 
IAU
نخستین جلسه «توسعه رشته های علوم پزشکی در واحدهای بین الملل و برون مرزی» به ریاست دکتر ابطحی، معاون علوم پزشکی و با حضور دکتر حسین زاده لطفی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر شمس اردکانی، رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل علوم پزشکی، دکتر ابراهیمی، مدیر کل واحدهای بین الملل و برون مرزی، دکتر انگجی ، معاون سابق بین الملل دانشگاه و رئیس واحد تبریز و همچنین مدیران ارشد و روسای واحدهای علوم پزشکی صبح امروز در سازمان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی- در این جلسه، دکتر ابطحی ،معاون علوم پزشکی از برنامه های دفتر روابط بین الملل حوزه علوم پزشکی برای جذب دانشجو در رشته علوم پزشکی درون مرزی و برون مرزی با اخذ مجوزات لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آماده سازی بستر در این زمینه خبر داد. 

وی اعلام نمود: بسیاری از رشته های پزشکی هم در کشورمان و هم در کشورهای دیگرکماکان مورد نیاز است که از جمله کمبود رشته پرستاری می باشد. 

وی با اشاره به موافقت اصولی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاسیس دانشکده دندانپزشکی بین الملل در واحد مشهد اظهار داشت: برخی از واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی دارای موقعیت جغرافیایی و تجهیزات مناسبی هستند که می توان از آنها برای فعالیت های بین المللی برنامه ریزی نمود. 

وی در ادامه با تاکید بر مدیرت زمان گفت: با توجه به کاهش دانشجو در مقاطع کارشناسی، باید به این برنامه تمرکز خاصی شود و از اتلاف زمان و از دست دادن فرصت ها جلوگیری نمود. 

دکتر حسین زاده لطفی، با توجه به کاهش دانشجویان با توجه به تغییر ترکیب جمعیتی، به حجم بالای داوطلبان رشته های علوم پزشکی اشاره کرد و بیان داشت: باید با نگرش نو و طرح آمایش سرزمین ، نیاز سنجی صورت پذیرد و ما همکاری های لازم را در این زمینه با حوزه پزشکی خواهیم داشت. 

دکتر ابراهیمی، مدیر کل واحدهای بین الملل و برون مرزی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، مباحث حوزه بین الملل را به دو بخشِ دانشجویان غیر ایرانی و مجتمع های بین المللی و برون مرزی دسته بندی کرد و توضیحاتی ارائه داد. 

دکتر ابراهیمی بیان داشت: خوشبختانه در همه رشته های علوم پزشکی امکان جذب و پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد. 

دکتر شمس اردکانی، رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل علوم پزشکی در این جلسه، با اشاره به فضای رقابتی بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی باید دارای مزیت های نسبی باشد تا دانشجویان|، آن را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند؛ که می توان به پتانسیل ها و امکانات منحصر به فرد دانشگاه و کشورمان توجه داشت. 

وی در پایان به ارائه راهکارهایی از جمله ایجاد و راه اندازی سایت هایی به زبان انگلیسی و نیز تهیه کتابچه و بروشور برای معرفی واحدها پرداخت و از روسای واحدها خواست تا مهر ماه اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند. در این نشست، روسای واحدها به ارائه توضیحاتی در خصوص امکانات و پتانسیل های واحدهای خود به منظور فعالیت در عرصه بین المللی پرداختند. 

دکتر انگجی، رئیس واحد تبریز در این نشست از پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی در بهمن امسال در واحد تبریز خبر داد. 

 

  • شنبه 21 شهريور 1394
0 نظر

پنجشنبه 28 تير 1397 . 04:40 .