چهاردهمین خبرنامه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

چهاردهمین خبرنامه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
 
خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی نیمه هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید. 
لطفا پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh@med.iau.ir یا khabarnameh.iau@gmail.comارسال نمایید.

 
 
New at Universities پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز پزشک و برگزاری جشنواره لقمان حکیم 
 
دکتر حمید میرزارده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز پزشک در اول شهریور و همچنین برگزاری دومین جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «لقمان حکیم» که به منظور تجلیل و تقدیر از اساتید و دانشجویان فرهیخته حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، پیامی صادر کرد.
 
New at Universities توسط دکتر میرزاده و وزیر بهداشت بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور در واحد بروجرد دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد 
 
بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور روز دوشنبه دوم شهریورماه جاری با حضور دکتر میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بروجرد به بهره برداری رسید. این کلینیک با مساحت ۶هزار و ۷۰۰ مترمربع در ۵ طبقه و تعداد ۱۳۴ دستگاه یونیت، به منظور تأمین نیازهای مردم این شهر تأسیس شده است.
 
New at Universities وزیر بهداشت: تعامل وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی در بهترین شرایط قرار دارد 
 
دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح کلینیک دندانپزشکی واحد بروجرد را گامی مهم در راستای ارتقای دانش دندانپزشکی و خدمات دندانپزشکی دانست و گفت: در حال حاضر تعامل وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی در بهترین شرایط قرار دارد و حضور دکتر میرزاده نیز باعث شده تا شرایط بهتری برای همکاری فراهم شود.
 
New at Universities وزیر بهداشت در مراسم افتتاح بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور: همراهی وزارت بهداشت با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی 
 
دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در مراسم افتتاح کلینیک دندانپزشکی واحد با اشاره به حمایت وزارت بهداشت از پروژه های دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: به همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی افتخار می کنیم و از پروژه های دانشگاه آزاد اسلامی تا به سرانجام رسیدن امور حمایت کرده و نهایت همراهی را با مسئولان این دانشگاه خواهیم داشت.
 
New at Universities دکتر میرزاده در افتتاحیه دانشکده دندانپزشکی: دانشگاه آزاد اسلامی با هماهنگی کامل با وزارت بهداشت عمل می کند 
 
دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح کلینیک دندانپزشکی واحد بروجرد گفت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر توسعه حوزه علوم پزشکی در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت قرار دارد و این وزارت نیز تا کنون از این فرایند حمایت کرده اند.
 
New at Universities دکتر میرزاده عنوان کرد: کاهش ظرفیت پذیرش رشته های علوم پزشکی با هدف کیفی سازی 
 
دکتر میرزاده در هشتمین جلسه هیات امنای استان لرستان با اشاره به ایجاد تعامل خوب میان دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت بهداشت، گفت: تاکید وزارت بهداشت بر ارتقای کیفیت در رشته های علوم پزشکی است که ما نیز در همین راستا حرکت کرده ایم به گونه ای که در زمان مدیریت قبلی دانشگاه ۲۹ هزار نفر در رشته های علوم پزشکی پذیرش می شدند این در حالی است که از سال ۹۲ پذیرش ما در این رشته به۹ هزار نفر کاهش یافت.
 
New at Universities رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حمایت مجلس شورای اسلامی از طرح های درمانی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی 
 
علاء‎الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح کلینیک دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد روز دوشنبه ۲ شهریور ماه امسال گفت: مجلس شورای اسلامی از اجرای چنین طرح هایی قطعا حمایت خواهد کرد.
 
New at Universities دومین جشنواره لقمان حکیم برگزار شد/ تجلیل از خدمات ارزنده دکتر لاریجانی در مدت قریب به دو سال 
 
دومین جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی لقمان حکیم روز سه شنبه سوم شهریور ماه در سالن همایش های بیمارستان فرهیختگان به منظور تجلیل از برترین های علوم پزشکی در محورهای پژوهش، آموزش، خدمات سلامت و دانشجویان به مناسبت روز پزشک و روز داروساز با حضور ریاست دانشگاه، معاون آموزشی وزارت بهداشت، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان بهداشت و درمان برگزار شد و از خدمات ارزنده دکتر لاریجانی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.
 
New at Universities دکتر میرزاده در جشنواره لقمان حکیم مطرح کرد: جذب ۲۰۰ عضو هیأت علمی جدید در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی 
 
دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دومین جشنواره لقمان حکیم که روز سه شنبه سوم شهریور ماه جاری در سالن همایش های بیمارستان فرهیختگان برگزار شد از جذب ۲۰۰ نفر عضو هیات علمی علوم پزشکی در این دانشگاه خبر داد و بیان داشت: در صورت در صورت تقویت هرم هیات علمی و با توجه به استانداردها می توانیم رشته های بیشتری نیز داشته باشیم.
 
New at Universities قدردانی دکتر میرزاده از قائم مقام سابق علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی 
 
دکتر میرزاده طی پیامی از خدمات ارزنده دکتر باقر لاریجانی به خاطر تلاش های او در راستای توسعه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، قدردانی کرد.
 
New at Universities آمادگی وزارت بهداشت برای واگذاری نقش های مهم به دانشگاه آزاد اسلامی 
 
دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت در دومین جشنواره لقمان حکیم که در زمان قائم مقامی وی در علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی بنا نهاده شد، بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی به منظور نشان دادن تعهد خود به ضوابط، در چند سال گذشته با اصلاحات زیادی توانسته اقدامات مناسبی در جهت گسترش پزشکی در کشور انجام دهد و از آنجا كه سیاست های حاکم بر آموزش پزشکی کشور در راستای واگذاری مأموریت هاست،‌ می توانیم نقش های مهمی را به دانشگاه آزاد اسلامی واگذار کنیم.
 
New at Universities پیگیری در خصوص راه اندازی رشته های تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی 
 
دکتر سید علی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در دومین جشنواره لقمان حکیم که سوم شهریور ماه با حضور ریاست دانشگاه و معاون آموزشی وزیر بهداشت برگزار شد؛ از پیگیری درخصوص راه اندازی رشته های تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است خبر داد.
 
New at Universities دکتر استاد خبر داد: مجوز سه مرکز توسعه پژوهشی بیمارستانی در دانشگاه آزاد اسلامی 
 
دکتر سید ناصر استاد، رئیس مرکز توسعه پژوهش معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در دومین جشنواره علوم پزشکی لقمان حکیم ضمن اشاره به راه اندازی ۴۹ مرکز تحقیقاتی در حوزه علوم پزشکی بیان داشت: امسال مجوز سه مرکز توسعه پژوهشی بیمارستانی براساس طرح پایلوت صادر شده‌است که قرار است این طرح در دو بیمارستان در تهران و در یکی از بیمارستان های شاهرود اجرایی شود.
 
New at Universities منتخبین دومین جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی لقمان حکیم 
 
منتخبین دومین جشنواره علوم پزشکی لقمان حکیم ۳۰ نفر بودند که از این تعداد ۱۸ نفر به عنوان برترین های جشنواره و ۱۲ نفر به عنوان شایسته تقدیر در چهار محور پژوهش، آموزش، خدمات سلامت و دانش‌آموختگان برگزیده شدند.
 
New at Universities ادامه روند جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد 
 
دکتر سید علی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در حال حاضر ما باز هم جذب هیات علمی در دانشگاه خواهیم داشت که سقف جذب هیات علمی هزار نفر است و ما حدود ۲۰۰ نفر را تاکنون جذب کرده‌ایم و در نهایت اجازه جذب ۸۰۰ نفر دیگر را خواهیم داشت و بخشی از افرادی متقاضی، کسانی هستند که به نحوی در رشته‌های مختلف متعلق به وزارت بهداشت هستند.
 
New at Universities صدور مجوز ۱۳ رشته جدید علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی و تمدید ۴ مجوز توسط وزارت بهداشت 
 
با راه اندازی ۱۳ رشته جدید در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و نیز دوره دستیاری در تاریخ ۶ مرداد ماه سال جاری در جلسه شورای گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور موافقت به عمل آمد. این رشته ها در واحدهای تنکابن، لاهیجان، ساری، خرم آباد، قائنات، تبریز، الیگودرز، علوم و تحقیقات تهران، پزشکی تهران، شهرضا، شاهرود و اصفهان(خوراسگان) می باشند.
 
New at Universities دکتر سید علی ابطحی: سیرجان ظرفیت بیمارستان تخصصی را دارد 
 
دکتر سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از بیمارستان ۲۱۲ تخت خوابی در حال ساخت سیرجان گفت: با توجه به آنچه که بازدید شد مشخص است که روند ساخت با استانداردهای روز انجام شده و مکان مناسبی برای بیمارستان تخصصی می باشد و سیرجان ظرفیت بیمارستان تخصصی را دارد.
 
New at Universities معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد: هدف اصلی دانشگاه آزاد در حوزه پزشکی توسعه آموزش و ارتقاء سلامت است 
 
دکتر ابطحی با اشاره به نیاز کشور و بار سنگین آموزشی که دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی به عهده دارد، بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی درحوزه علوم پزشکی در کل کشور ۴۰ درصد بار آموزشی را به دوش می‌کشد. رشته‌های پیراپزشکی که دانشگاه آزاد ارائه می‌دهد بسیار گسترده و موفق است و این رویکرد سبب شده است، دانشگاه آزاد اسلامی سهم زیادی درحوزه علوم پزشکی درکشورداشته باشد.
 
New at Universities معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد مطرح کرد: اجرای برنامه پنج ساله حوزه پزشکی دانشگاه با مدیریت چابک 
 
دکتر سید علی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، در نشست خبری در ایسکانیوز، به گسترش حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اشاره کرد و بیان داشت: «با توجه به این‌که حوزه علوم پزشکی در دو سال گذشته گسترش زیادی پیدا کرده، برنامه پنج ساله‌ای برای ارتقای این حوزه در دستور کار است که با مدیریت چابک و کوتاه شدن فرآیندهای اداری، با سرعت بیشتری اعمال خواهد شد.»
 
New at Universities بازدید مکرر از واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد با هدف رفع نواقص/ آمادگی دانشگاه آزاد برای ارائه دکتری پرستاری 
 
دکتر فرهاد ادهمی مقدم، رئیس مرکز توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری که در ایسکانیوز برگزار شد؛ بیان داشت: ارزیابی رشته های پزشکی مرتبا انجام می‌شود و دانشکده های پزشکی توسط هیات ارزیابی وزارت بهداشت به طور دائم مورد بازدید قرار می گیرند؛ علاوه بر آن دانشگاه آزاد نیز ارزیابی از دانشکده های یاد شده را انجام می دهد.
 
New at Universities ۲۸/۶ درصد تولیدات علمی در حوزه پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد 
 
دکتر سید ناصر استاد، رییس مرکز توسعه‌ پژوهش و فن‌آوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به حضور و نقش فعال دانشگاه آزاد در زمینه علوم پزشکی گفت: علیرغم اینکه کمتر از 2۰ درصد حوزه های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند ۲۸/۶ درصد تولیدات علمی حوزه پزشکی در دانشگاه آزاد است. بنابراین باید در حوزه علوم پزشکی اقدامات مؤثرتری صورت گیرد.
 
New at Universities برگزاری سومین آزمون جامع علوم پایه و پیش كارورزی رشته های علوم پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی 
 
سومین آزمون مستقل جامع علوم پایه و پیش كارورزی دانشجویان رشته های پزشكی ، دندانپزشكی و دارو سازی صبح روز پنجشنبه پنجم شهریور ماه به میزبانی واحد پزشكی تهران برگزار گردید. در آزمون جامع علوم پایه و پیش كارورزی امسال ۹۰۸ داوطلب با یکدیگر به رقابت پرداختند.
 
New at Universities رئیس مرکز توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد: برگزاری آزمون جامع بیانگر اعتلاء جایگاه در عرصه علوم پزشكی و سلامت است 
 
دکتر ادهمی مقدم، رئیس مرکز توسعه آموزش علوم پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بازدید از نحوه اجرا و برگزاری سومین آزمون مستقل جامع علوم پایه و پیش كارورزی دانشجویان رشته های پزشكی، دندانپزشكی و داروسازی در دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری این آزمون ها را بیانگر اعتلاء جایگاه نظام آموزش عالی و ایجاد محیط آموزشی رقابتی در عرصه علوم پزشكی و سلامت دانست.
 
New at Universities برگزاری جلسه هماهنگی ایجاد رشته های دستیاری و تخصصی علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی 
 
در جلسه ای که با حضور مدیران ارشد حوزه علوم پزشکی و روسای برخی از واحدهای دانشگاهی مجری رشته های علوم پزشکی در روز یکسنبه ۸ شهریور ماه جاری در سازمان مرکزی برگزار شد نحوه تعامل واحدها در خصوص ایجاد رشته های دستیاری و تخصصی علوم پرشکی مورد بررسی قرار گرفت.
 
New at Universities اسامی دانشجویان عضو تیم هفتمین المپیاد علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد 
 
مسئول برگزاری و هماهنگی هفتمین المپیاد دانشجویی علوم پزشکی دانشگاه آزاد ضمن اعلام اسامی اعضاء منتخب برای شرکت در هفتمین المپیاد علمی پزشکی کشور گفت: این دوره از المپیاد در روزهای ۲۱ لغایت ۲۶ شهریورماه ۹۴ در سالن همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود و امیدواریم دانشجویان ما بتوانند در این عرصه علمی همچون سالهای گذشته به كسب افتخار نائل شوند.
 
New at Universities آیین‌نامه مالکیت فکری دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد 
 
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار آیین‌نامه مالکیت فکری این دانشگاه را ابلاغ کرد. این آیین‌نامه که در معاونت پژوهش و فناوری تدوین شده است، همه افراد شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی و هر فردی را که از تسهیلات، اعتبارات و امکانات دانشگاه برای انجام فعالیت تحقیقاتی در زمانی که با دانشگاه همکاری می‌کند استفاده کند، شامل می‌شود.
 
New at Universities دکتر طه هاشمی در بخشنامه‌ای خواستار شد: حضور پررنگ نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره تیتر ۹ 
 
بنابر هماهنگی به عمل آمده با وزارت علوم و وزارت بهداشت با دانشگاه آزاد اسلامی، نهمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور با عنوان تیتر ۹ (titr9) به میزبانی وزارت علوم در آبان ماه سال جاری برگزار می شود. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با ابلاغ بخش‌نامه‌‌ای از روسای واحدهای دانشگاه خواست در نهمین دوره جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور با عنوان «تیتر۹» حضور پررنگ داشته باشند.
 
New at Universities واحد دندانپزشکی تهران نمونه ای از توانمندی های حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد 
 
دکتر افشین حراجی، رئیس واحد دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، در نشست خبری که در ایسکانیوز برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مختلف علوم پزشکی توانمندی‌های بسیاری دارد که واحد دندان پزشکی یکی از توانمندی های آن است. نسبت سرانه استاد به دانشجو در واحد دندانپزشکی تهران ۱ به ۸ است که براساس استانداردهای جهانی نسبت خوبی است.
 
New at Universities سی امین سالگرد تاسیس واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مهرماه ۹۴ برگزار می شود 
 
دکتر افشین حراجی رییس واحد دندانپزشکی تهران از برگزاری سی امین سالگرد تاسیس این واحد دانشگاهی در ۱۲ مهرماه جاری خبر داد و این مراسم را نمادی از سی سال تلاش خستگی ناپذیر اعضای هیات علمی، مدیران، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های دندانپزشکی، پرستاری دندانپزشکی (بهداشت و دهان) وپروتز های دندانی در ارتقا کیفیت ارائه خدمات دندانپزشکی به هموطنان عزیز اعلام داشت. قرار است این مراسم با حضور شخصیت های سیاسی، علمی، فرهنگی در جمع اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار شود.
 
New at Universities دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان: برای موفقیت در حوزه‌ی پزشکی باید گام‌های مؤثری با مدیریت اقتصادی برداشت 
 
دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت روز پزشک از دانشکده‌ی پزشکی واحد زاهدان بازدید کرد و گفت: حوزه‌ی پزشکی با توجه به اهمیت آن در راستای سلامت جامعه، باید برای موفقیت بیشتر با مدیریت اقتصادی همراه باشد.
 
New at Universities همایش دوروزه تازه های تشخیص و درمان کانسر سرویکس» برگزار شد 
 
همایش دوروزه تازه های تشخیص و درمان کانسر سرویکس(سرطان دهانه رحم) در روزهای ۱۴ و ۱۵ مرداد ماه با سخنرانی و ارائه مقالات علمی اساتید پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی و با همكاری انجمن های علمی سرطان ایران، سرطان زنان ایران و رادیو تراپی انكولو‍ژی ایران در سالن همایش های بیمارستان فرهیختگان برگزار شد.
 
New at Universities جلسه هیات مدیره انجمن مواد جهش زای زیست محیطی ایران در واحد علوم دارویی ‏ 
 
در جلسه هیات مدیره انجمن مواد جهش زای زیست محیطی ایران که به میزبانی واحد علوم دارویی در تاریخ ششم مرداد ماه در واحد علوم دارویی برگزار شد؛ دکتر سپیده اربابی، معاون پژوهش و فناوری واحد علوم دارویی به عنوان رئیس هیات مدیره این انجمن منصوب شد.
 
New at Universities لوح سپاس دکتر حداد عادل به سه تن از مدیران فرهیخته واحد پزشکی تهران 
 
در مراسم بزرگداشتی که به مناسبت روز پزشک و مراسم دانش آموختگی ۹۹ نفر از دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران، در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزارشد، لوح سپاس دکتر حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به دکترسید محمود طباطبایی، دکترخلیل علی محمدزاده و دکتراسفندیار متینی تقدیم شد.
 
New at Universities تقدیر از پزشكان نمونه بیمارستان بوعلی همزمان با روز پزشک 
 
دكتر آرش جنابیان رئیس بیمارستان بوعلی به مناسبت روز پزشک، عملكرد پزشكان متخصص و فوق تخصص عضو هیات علمی واحد پزشکی تهران که با ارائه بهترین خدمات آموزشی – درمانی موجب ارتقاء سطح کیفی و احیاء اعتبار و جایگاه را قابل تقدیر دانست و از ۶ پزشک نمونه این بیمارستان تجلیل نمود.
 
New at Universities معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران منصوب شد 
 
با صدور حکمی از سوی دکتر سید محمود طباطبایی، رئیس واحد پزشکی تهران، دکترخلیل علی محمدزاده پزشک و عضو هیأت علمی به عنوان معاون دانشجویی و فرهنگی این واحد معرفی و منصوب شد.
 
New at Universities اولین کارگاه کشوری آشنایی با روش میکروسکوپی نیروی اتمی (AFM) در مرکز تحقیقات علوم دارویی 
 
اولین کارگاه آشنایی با روش میکروسکوپی نیروی اتمی به همت حوزه معاونت پژوهش و فناوری واحد علوم دارویی، روز پنجشنبه و جمعه، ۵ و ۶ شهریورماه جاری با هدف آشنایی با روش میکروسکوپی نیروی اتمی و کاربرد آن در شناسایی نانو مواد در این واحد برگزار شد.
 
New at Universities تفاهم نامه همکاری آموزشی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان انتقال خون استان قم‎‎ 
 
تفاهم نامه همکاری آموزشی پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم وسازمان انتقال خون استان قم منعقد گردید. در این تفاهم نامه مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم، در خصوص آمـــوزش مباحث تئوری و همکاری متقابل پژوهشی و سازمان انتقال خون نیز بخش عملی دوره های آموزشی ویژه دانشجویان پزشکی، علوم آزمایشگاهی، پرستاری و مامایی را انجام دهد.
 
New at Universities انتصاب سرپرست مدیریت امور آموزش مرکز توسعه آموزش علوم پزشکی توسط معاون علوم پزشکی 
 
دکتر محمد صاحب الزمانی عضو هیات علمی واحد پزشکی تهران طی حکمی از سوی دکتر سید علی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به سمت سرپرست مدیریت امور آموزش مركز توسعه آموزش علوم پزشكی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.
 
New at Universities چاپ مجدد کتاب عضو هیات علمی واحد قوچان با عنوان «فناوری اطلاعات در علوم پزشکی 
 
کتاب دکتر امیر طباطبایی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان و احسان سبحانی با عنوان «فناوری اطلاعات در علوم پزشکی» به چاپ دوم رسید. این کتاب براساس سرفصل جدید شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت با هدف آشنایی این دانشجویان با سیستم های اطلاع رسانی پزشکی تالیف گردیده است.

  • سه شنبه 17 شهريور 1394
0 نظر

يکشنبه 30 شهريور 1399 . 22:58 .