دوازدهمین خبرنامه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دوازدهمین خبرنامه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

 
حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
 
 
 
خبرنامه الکترونیکی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌های این حوزه،‌ برای معاونان علوم پزشکی واحدها در سراسر کشور، متخصصین و پژوهشگران و علاقمندان علوم پزشکی نیمه هر ماه ارسال می‌گردد. در این خبرنامه شما می‌توانید از اخبار مربوط به ستاد، زمان و مشخصات همایش‌ها و سمینارهای داخلی و بین‌المللی پیش‌رو، اخبار گردهمایی‌های علمی حوزه علوم پزشکی، اعلام فراخوان‌ ستاد، خلاصه گزارش کنفرانس‌ها و نشست‌ها ، گردهمایی‌هایی ها، بخش نامه ها و آیین نامه ها و نیز تفاهم نامه ها در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوید. 
لطفا پیشنهادات خود را به ایمیل khabarnameh@med.iau.ir یا khabarnameh.iau@gmail.comارسال نمایید.

 
 
New at Universities با ابلاغ بخشنامه ای از سوی دکتر میرزاده اجرای طرح تجمیع دو کلید خورد 
 
دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه «ساختار و شرح وظایف دبیر، دبیرخانه و کمیسیون های هیأت امناء و شوراهای تخصصی استان» را ابلاغ کرد که بر اساس این بخشنامه به استناد مصوبه هیأت امناء مرکزی دانشگاه مبنی برحذف ساختار و پست های سازمانی نمایندگان تام الاختیار و معاونان هماهنگی استانها، ساختار جدید استانی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ «دانشگاه آزاد اسلامی استان» تاسیس می شود.
 
New at Universities رییس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: آمادگی مشروط دانشگاه آزاد برای اتمام بیمارستانهای نیمه کاره دولتی 
 
رییس دانشگاه آزاد اسلامی از مذاکره این دانشگاه با وزرات بهداشت خبر داد و گفت: چنانچه با غیردولتی شدن تعرفه‌ بیمارستان‌های دانشگاه آزاد موافقت شود،تعدادی از بیمارستان‌های دولتی ناتمام ، جهت تجهیز و آموزش دانشجویان دانشگاه آزاد در اختیار این دانشگاه قرار می‌گیرند.
 
New at Universities جزئیات ثبت نام در دومین جشنواره لقان حکیم /فرصت ثبت نام تا ابتدای مرداد ماه 
 
دومین جشنواره لقمان حکیم به منظور تجلیل و تقدیر از اعضاء هیات علمی و دانشجویان فرهیخته در شهریورماه جاری برگزار می شود، با توجه به آغاز ثبت نام و راه اندازی سایت دومین جشنواره لقمان حکیم گفتگویی با دکتر سید ناصر استاد، رئیس مرکز توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی و رئیس شورای نظارتی و اجرایی جشنواره به منظور آگاهی از جزئیات بیشتر صورت گرفت.
 
New at Universities استاد دکتر سید مسعود کیمیاگر، استاد وابسته حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی دار فانی را وداع گفت 
 
دکتر سید مسعود کیمیاگر استاد پیشکسوت دانشکده علوم تغذیه و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و استاد وابسته حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی روز یکشنبه هفتم تیرماه در سن ۷۱ سالگی پس از طی یک دوره مبارزه با بیماری دار فانی را وداع گفت.
 
New at Universities لاریجانی: اراده مجلس برای حمایت از حوزه سلامت جدی است ‏ 
 
علی لاریجانی در مراسم افتتاح پروژه‌ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام سجاد (ع) واحد تبریز با تقدیر و تشکر از دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برای ساخت و افتتاح پروژه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام سجاد(ع) گفت: یکی از مسائل مهم در شرایط کنونی کشور موضوع سلامت است که البته خوشبختانه در ۲ سال اخیر اقدامات خوبی برای بهبود این حوزه صورت گرفته است.
 
New at Universities «برنامه توسعه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس سندآمایش سرزمین» تدوين شد 
 
«برنامه توسعه حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس سند آمایش سرزمین» در جلسات متعدد كارشناسي در حوزه علوم پزشکی دانشگاه تهیه و تنظیم و پس از بررسی و تصویب در شورای راهبردی این حوزه، به معاونت برنامه ریزی این دانشگاه ارائه شد.
 
New at Universities تصمیم گیری در خصوص نحوه تعیین ظرفیت پذیرش رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید‏ 
 
در نشست شورای مدیران حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که در ۲۴ خرداد ماه جاری با حضور قائم مقام رئیس دانشگاه در علوم پزشکی و اعضاء شورای مدیران برگزار شد، ظرفیت های رشته های علوم پزشکی این دانشگاه برای سال آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
New at Universities ارتقاء رشته های پرستاری و مامایی در واحدهای مجری علوم پزشکی / مرتفع شدن چالش واحدهای مجری علوم پزشکی با جذب هیات علمی 
 
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری اینکه ممیزی درونی و بیرونی رشته های پرستاری و مامایی در کلیه واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است بیان داشت: این حوزه می تواند به آسانی نقاط مثبت و نیز چالش ها و مشکلات واحدها را بررسی نماید و با هماهنگی واحدها نسبت به ارتقاء آن‌ها برنامه‌ریزی نماید.
 
New at Universities معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد: ملاک ظرفیت دانشجویان پزشکی، توافق با وزارت بهداشت است ‏ 
 
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص ظرفیت دانشجوهای رشته علوم پزشکی در سال جاری گفت: بر اساس توافق و برنامه‌ای که با وزارت بهداشت برای واحدهای مختلف در سراسر کشور در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و سایر رشته‌ها بعمل آمده، ظرفیت تعیین و همان عدد ملاک عمل خواهد بود.
 
New at Universities پیوند بافت به همراه عروق در ناحیه دهان، فک و صورت برای نخستین بار در بیمارستان های تابعه دانشگاه آزاد اسلامی‏ 
 
اساتید گروه جراحی فک ، دهان و صورت واحد دندانپزشکی تهران دانشگاه آزاد اسلامی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در بیمارستان بوعلی دانشگاه،پس از تلاش های بسیار با هماهنگی با دانشگاه هامبورگ آلمان توانستند به تکنولوژی پیوند بافت به همراه عروق خونرسان(Free vascular graft)، دست یابند.
 
New at Universities کلنگ دانشکده علوم پزشکی واحد قاین توسط مهندس هاشمی زده شد 
 
معاون عمران دانشگاه آزاد اسلامی از واحد قاین بازدید و کلنگ دانشکده علوم پزشکی این واحد را بر زمین زد. وی درخصوص ساخت دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد قاین گفت: این پروژه طی چند قرارداد به پیمانکاران واگذار و سعی می شود از پیمانکاران مجرب خود شهرستان در ساخت این پروژه استفاده شود.
 
New at Universities رئیس انجمن داروسازان ایران: دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد، نیاز کشور به خارج را قطع کردند/ گرایش فارغ‌التحصیلان داروسازی به ایجاد داروخانه، مشکلی جدی است ‏ 
 
رئیس انجمن داروسازان ایران با توجه به فعالیت‌های واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اکنون خیلی از مسئولیت‌های کشور را بر عهده گرفته‌ و فعالیت می‌کنند؛ این دانش‌آموختگان نیاز کشور را به تحصیل‌کردگان خارج قطع کردند.
 
New at Universities شورای راهبردی مرکز توسعه بین الملل حوزه پزشکی برگزار شد/تاکید دکتر شمس اردکانی بر راه اندازی سایت انگلیسی برای دانشکده ها و واحد های تابعه دانشگاه 
 
دکتر محمدرضا شمس اردکانی، رئیس مرکز توسعه روابط بین الملل حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سومین شورای راهبردی این مرکز در سال ۹۴ بار دیگر بر اهمیت راه اندازی سایت انگلیسی برای دانشکده ها و واحد های تابعه دانشگاه تاکید کرد.
 
New at Universities برگزاری کارگاه های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح بین المللی 
 
کارگاه های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح بین المللی در آبان ماه جاری به صورت حضوری و مجازی در این حوزه پس از برنامه ریزی و آماده سازی زیرساختها و فرایندهای لازم با انعقاد تفاهم نامه با دیگر دانشگاه های علوم پزشکی برگزار می شود.
 
New at Universities برگزاری کارگاه های آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Clinical Key 
 
کارگاه های آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Clinical Key برای اعضای هیات علمی حوزه علوم پزشکی واحدهای مشهد، زاهدان، اصفهان(خورسگان) نجف آباد، شیراز، کازرون، یزد، علوم دارویی تهران، پزشکی تهران، دندانپزشکی تهران، قم، شاهرود و کرج به میزبانی ۳ واحد به همت مرکز توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
 
 
New at Universities با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی؛ پروژه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز افتتاح شد/ بهره‌برداری از بیمارستان فوق تخصصی امام سجاد (ع) ‏ 
 
پروژه‌ های آموزشی، رفاهی و بهداشتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز از جمله بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امام سجاد (ع) این دانشگاه همزمان با نیمه ماه شعبان با حضور ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از مسئولان دانشگاهی و استانی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
 
New at Universities فلوشیپ اندو دانتیکس واحد دندانپزشکی تهران و دانشگاه ژنوا ایتالیا ‏ 
 
اولین دوره فلوشیپ اندو دانتیکس توسط واحد دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران و دانشگاه دندانپزشکی ژنوا ایتالیا در ۹ مرحله آغاز شد که هشت مرحله آن در ایران و یک مرحله آن در کشور ایتالیا با حضور اساتید مجرب و صاحب نظر دو دانشگاه مذکور برگزار می شود.
 
New at Universities حلاجیان در گفت‌وگو با آنا خبر داد: ساخت دستگاه تراکم‌سنج استخوان در واحد تهران‌شرق 
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران‌شرق از ساخت دستگاه تراکم‌سنج استخوان در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: سعی و تلاش متخصصان و محققان دانشگاه بر آن است تا این دستگاه در ۲۲ بهمن سال جاری رونمایی شده و به بهره‌برداری برسد.
 
New at Universities کسب رتبه نخست توسط غرفه داران انجمن علمی داروسازی واحد علوم دارویی در جشنواره جوان موفق شهر تهران 
 
انجمن دانشجویان داروسازی واحد علوم دارویی در نخستین جشنواره جوان شهر تهران که به مناسبت هفته جوان و به همت شهرداری تهران در برج میلاد تهران برگزار گردیده بود، موفق به کسب لوح تقدیر و تندیس ویژه جشنواره شهریار شهر من باش از شهردار تهران شدند.
 
New at Universities برگزاری كمیته ارتقاء اعضای هیات علمی دانشكده پیراپزشكی واحد پزشکی تهران 
 
دکتر سیّد حسن مقدّم نیا رئیس دانشکده پیراپزشکی و مسئول كمیته ارتقاء اعضای هیات علمی دانشكده های پیرا پزشكی ، علوم نوین ، پرستاری و مامائی و دانشكده بهداشت واحد پزشکی تهران طی گفتگوئی از برگزاری اولین جلسه كمیته ارتقاء اعضای هیات علمی در دفتر ریاست دانشكده پزشكی این واحد دانشگاهی با حضور اكثریت اعضاء در روز سه شنبه ۲۶ خرداد ماه سال جاری خبر داد .
 
New at Universities برگزاری كارگاه آزمون OSCE در واحد پزشکی تهران ‏ 
 
دكتر مهسا هادیپور مدیر مركز مطالعات و توسعه آموزش واحد پزشکی تهران از برگزاری كارگاه آزمون OSCE با حضور اعضاء هیات علمی و مدیران گروه های آموزشی و متخصصان بخش های مختلف بیمارستانی خبر داد.
 
New at Universities برگزاری کارگاه مقاله نویسی در واحد دندانپزشکی تهران ‏ 
 
کارگاه مقاله نویسی در روزهای ۳۱ اردیبهشت ، ۷ و ۲۱ خرداد ماه جاری ویژه دانشجویان رشته دندانپزشکی با هدف آشنایی دانشجویان با مهارتهای مقاله نویسی ، نقد و ارائه مقالات علمی در سالن کنفرانس پژوهشی واحد دندانپزشکی تهران برگزار شد.
 
New at Universities جراح بزرگ قلب جهان در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود: دوست دارم رو در رو با دانشجویان پزشکی بحث کنم 
 
پروفسور محمد خاقانی، جراح و متخصص مشهور قلب برای آموزش دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و در اختیار گذاشتن تجربیات خود اعلام آمادگی و اظهار کرد: دانشجویان باید بتوانند اطلاعات پایه را به اطلاعات بالینی متصل کنند تا نتایج مثمر ثمری به دست آید.
 
New at Universities ارزیابی از بیمارستان وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن ‏ 
 
بیمارستان احمد نژاد کتالم وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن توسط گروهی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تیم اعتباربخشی و ارزیابی دانشکده علوم پزشکی مازندران در تاریخ ۱۹ و ۲۰ خردادماه جاری مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.
 
New at Universities بازدید هیئت ارزشیابی علوم پزشکی وزارت بهداشت از امکانات رشته پرستاری واحد خوی‏ 
 
هیئت ارزشیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بازدید از امکانات آزمایشگاهی و تجهیزاتی رشته پرستاری و کتابخانه تخصصی این رشته در واحد خوی و بیمارستان قمربنی هاشم این شهر ، در خصوص امکانات و مشکلات بیمارستان صحبت گردیده و سپس در جمع دانشجویان رشته پرستاری ، حضور یافته و از نزدیک با مسائل و مشکلات دانشجویان آشنایی یافتند.
 
New at Universities بازدید هیات ارزشیابی وزارت بهداشت از امكانات رشته علوم آزمایشگاهی واحد علوم پزشكی تهران 
 
دكتر سیدحسن مقدم نیا رئیس دانشكده پیراپزشكی با حضور در جلسه ای كه به منظور بازدید های دوره ای و ارزشیابی رشته علوم آزمایشگاهی ، روز یكشنبه ۱۷ خرداد ماه با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی تشكیل شد، بر آمادگی و پتانسیل علمی این مجموعه دانشگاهی در جهت راه اندازی رشته های كارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی و ضرورت ورود به مقاطع تحصیلات تكمیلی تاكید نمود.
 
New at Universities معرفی دانشجوی داروسازی واحد علوم دارویی به عنوان جوانترین سخنران همایش بین اللملی ASAIHL 
 
نیلوفر فرزندی، دانشجوی داروسازی و عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد علوم دارویی با ارایه مقاله با عنوان سامانه دارورسانی نوین مخاط چسب به صورت سخنرانی به عنوان جوانترین سخنران همایش بین المللی ASAIHL معرفی شد.
 
New at Universities با حضور فعال دانشجویان واحد علوم دارویی؛ غرفه انجمن مواد جهش زای زیست محیطی ایران در جشنواره و نمایشگاه ملی فناوری های آب، خاک و محیط زیست برپا شد 
 
دانشجویان واحد علوم دارویی با برپایی غرفه انجمن مواد جهش زای زیست محیطی ایران به معرفی اهداف و بیان عملکرد انجمن از زمان تاسیس تا کنون و معرفی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دارویی پرداخت.
 
 
New at Universities امضاء تفاهم‌نامه آموزشی و پژوهشی دانشگاههای آزاد استان یزد و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی 
 
دکتر علیرضا میرجلیلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هدف از عقد تفاهم‌نامه این دانشگاه با دانشگاه های آزاد اسلامی استان یزد را تبادل تجربیات علمی ارزنده و تمرین و انجام یک کار تیمی در حوزه پژوهش و آموزش دانست.
 
New at Universities امضاء تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان و دانشگاه علوم پزشکی ایران 
 
تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی مابین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان و دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایران منعقد شد و در راستای نیل به اهداف آموزشی و پژوهشی و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندیهای موجود علمی و مهارت های بالینی و توسعه روابط این مرکز علمی به امضا طرفین رسید.
 

  • يکشنبه 21 تير 1394
0 نظر

يکشنبه 30 شهريور 1399 . 22:59 .